RAHVUSKULTUURIDE LOOMEPADA

Info postmarkide kohta, mis on valminud kasutades Eesti Posti teenust Minu Mark
Post Reply
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

RAHVUSKULTUURIDE LOOMEPADA

Post by elmo »

[filateelia:7798] Jõhvis tuleb rahvusfestivali MINU MARK
4.09.2018 20:47
Kultuurifestival RAHVUSKULTUURIDE LOOMEPADA täiendab MINU MARKIDE loetelu

Ida-Virumaal, Jõhvis toimuv XV vähemusrahvuste kultuurifestival RAHVUSKULTUURIDE LOOMEPADA (17.-23. september 2018) on tellinud juubeliürituse jäädvustamiseks postmargi (MINU MARK). Koos postmargiga võetakse kasutusele ka erikujundusega ümbrik ning suveniirtempel.

Postmargi, ümbriku ja suveniirtempli esitlus toimub 18. septembril kell 17.00  kaubanduskeskuses „Jõhvikas“  (Keskväljak 6, Jõhvi).

Tähelepanu väärib asjaolu, et just praeguse kaubanduskeskuse kohal asus 1782. aastal Jõhvi hobupostijaam (lammutati 1975). 17. sajandil Tallinn-Narva-Peterburi postiteel (traktil) oli 9 postijaama- nende seas ka Jõhvi.                 

Kultuurifestivali RAHVUSKULTUURIDE LOOMEPADA postmargi esitlusel tutvustatakse Ida-Virumaaga ja Jõhviga seotud Eesti Posti väljaandeid ja regiooni teemadega seotud MINU MARKE. Näiteks, MINU MARK on jäädvustanud Lüganuse rahvamaja 100. aastapäeva, Sillamäe linna 50. aastapäeva, Sillamäe Eesti Põhikooli vilistlased on samuti kinkinud koolile MINU MARGI.

Pühapäeval, 23. septembril Jõhvi Kontserdimajas festivali programmi ajal on võimalik soetada uus MINU MARK koos erikujulise ümbrikuga ja suveniirtempliga. Postmargi müük toimub Jõhvi Kontserdimajas kell 11-18.30 või seni kuni margitiraaži jätkub.

Kultuurifestivali RAHVUSKULTUURIDE LOOMEPADA MINU MARK ilmub piiratud koguses, 500 eks. Erikujundusega ümbrikud on tellitud sama tiraažiga.

Uue postmargi ja erikujundusega ümbriku hind on festivali korraldajatel (31.08.2018 seisuga) veel lahtine. See teema pannakse lukku septembrikuu esimese nädala jooksul.

Hetkel on võimalik tutvuda kultuurifestivali postmargi
Image

ja suveniirtempli kavandiga.
Image

Uue MINU MARGI huvilistel palutakse võtta ühendust Virumaa kogjuaga Samuel Golombiga, kontakt: samuel@golomb.ee

Mis on rahvuskultuuride loomepada?

Rahvuskultuuride loomepajal osalevad Ida-Virumaal tegutsevad erinevate rahvuste ühendused. Festivali kavas on erinevate rahvuskultuuride seltside etteasted, traditsioonide ja toitude tutvustused. Avatud rahvusliku käsitöö näitused, meistrikojad.
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: RAHVUSKULTUURIDE LOOMEPADA

Post by elmo »

Re: [filateelia:7804] Jõhvis tuleb rahvusfestivali MINU MARK
5.09.2018 22:08
On selgunud Jõhvis ilmuva rahvuskultuuride festivali LOOMEPADA MINU MARGI ja erikujulise ümbriku müügihind: 
*mark,ümbrik eritempliga - 2,50 €
*mark - 1,50 €
*ümbrik - 1 €
*poogen 20 tk. - 30 €
Muud variandid eritellimusel ja kokkuleppel. 
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: RAHVUSKULTUURIDE LOOMEPADA

Post by elmo »

[filateelia:7821] Lisainfo uue Jõhvi MINU MARGI kohta (festival LOOMEPADA)
14.09.2018 16:28
Teisipäeval, 18. septembril toimub Jõhvis XV vähemusrahvuste kultuurifestivali RAHVUSKULTUURIDE LOOMEPADA postmargi (MINU MARK), eriümbriku ja suveniirtempli esitlus. Esitlus ja margimüük leiab aset kell 17.00 kaubanduskeskuses „Jõhvikas“ (Keskväljak 6, Jõhvi).
Huvitav, et just praeguse kaubanduskeskuse kohal asus 1782. aastal Jõhvi hobupostijaam (lammutati 1975). 17. sajandil Tallinn-Narva-Peterburi postiteel (traktil) oli 9 postijaama - nende seas ka Jõhvi.
Postmargil on kujutatud festivali ametlik logo, mille autor on Kalev Prits, kunagine Jõhvi valla kunstnik. Ümbriku kujundusel kasutatud fotol on kahe Ida-Virumaa rahvusseltsi esindajad - Sillamäe Ukraina seltsist ja Narva Tsuvašši seltsist.
Margi ja eriümbriku kujunduse autor on kohaliku reklaamibüroo JOVI kunstnik-disainer Häli Joonas. Ta on kujundanud väga palju kultuuriürituste trükiseid, on teinud kohalikule kooliteatrite festivali ja nukupeo logod. Tänavusel loomepajal väljaantava kalendermärkmiku kujundus on ka temalt. Häli Joonas väga produktiivne kunstnik.
Eritempli kujundas reklaamibüroo JOVI juhataja Kaidi Lilium.
Postmargi ja eriümbriku tiraaž on 500 eks.
Hinnakiri:
Mark + ümbrik eritempliga - 2,50€
Mark - 1,50€
Ümbrik - 1€
Poogen 20 tk. - 30€
Vaata pilte; Facebook, Samuel Golomb
https://et-ee.facebook.com/samuel.golomb
Mis on rahvuskultuuride loomepada?
Rahvuskultuuride loomepajal osalevad Ida-Virumaal tegutsevad erinevate rahvuste ühendused. Festivali kavas on erinevate rahvuskultuuride seltside etteasted, traditsioonide ja toitude tutvustused. Avatud rahvusliku käsitöö näitused, meistrikojad.
Uue MINU MARGI huvilistel palutakse võtta ühendust Virumaa kogujaga Samuel Golombiga, kontakt: samuel@golomb.ee
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: RAHVUSKULTUURIDE LOOMEPADA

Post by elmo »

Tänase postiga saabus
Image
Suur tänu Samuel!
Post Reply

Return to “Minu Mark”