Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Uudised ja kommentaarid Eesti uute postmarkide kohta: kujundus, taustainfo postmargil kujutatu kohta, erimid ...
Vasta
elmo
Administraator
Postitusi: 4204
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas elmo »

Pilt
Tagumine külg:
Pilt

Nominaal: 0.75 € x 4 = 3.00 €
Ilmumiskuupäev: 24.11.2017
Kujundaja: Indrek Ilves
Järjenumber: 671-24.11.17
Margi tüüp: Iseliimuv
Trükiarv: 350 000
Perforatsioon: stantsitud
Trükikoda: Cartor Security Printing
http://www.cartor.com/
Trükk: Ofset
Poogen: plokk
Mõõt: 105 x 75 mm

Jõulumarkide komplekt 2017
https://pood.omniva.ee/et/postmargid/21 ... -2017.html

„On jõuluõhtu ning sajab vaikselt lund. Taevas on kollane kuu ja kõrgustes säravad tähed. Aknalaual kaisutab üks armas leevikeste paar.
Lapsed on just valmis meisterdanud lumememme ja jooksnud tuppa, et varbaid soojendada ning koos emaga piparkooke valmistada.
Toas on mõnus kuuse ja kaneeli lõhn. Kaminas praksub tuli, seinal tiksub kell. Nii nagu igal aastal on selgi korral jõuluvanal palju tegemist, sest kõik maailma lapsed ootavad kingitusi ning kõik kodud vaja ju ühe õhtuga läbi käia. Iga natukese aja tagant piiluvad lapsed aknast välja, et näha kas kuskilt paistab juba tuttav punane müts. Õhtu on muutunud veel hämaramaks.
Mängitakse lauamänge ja süüakse piparkooke. Ootusärevus on suur. Äkitselt paistab kaugustest tuttav kuju. Esimesena saab kingituse lumememm, siis ehib taat kuusepuu ning sammub edasi maja poole. Kopp-kopp-kopp! Aeg peatub. Kõik on ehmatusest vaikselt, sest tuppa astub jõuluvana. Koos loetakse luuletusi, lauldakse ning tantsitakse. Terves toas kostub kingituste avamise krõbinat. Aeg möödub kiirelt, sest juba järgmisel hetkel tõusebki jõulutaat, kes jätab pererahvaga hüvasti ning kõnnib läbi lumesaju juba järgmiste kodu poole.
Ehk kohtume järgmisel aastal jälle.
Häid jõule!

“There is a quiet snowfall on Christmas Eve. The moon is bright and stars are shining up high. A couple of bullfinches are snuggled up on the window sill.
The children have just finished building a snowman and have returned home to warm up and bake gingerbread cookies with their mother.
The house is filled with the wonderful scent of spruce and cinnamon. There is a fire in the fireplace and one can hear the chimes of an old grandfather clock. As always, Santa Claus has been busy, because kids across the world are eagerly awaiting presents and Santa needs to visit all of their homes in just one night. Children keep peeking out the window, hoping to catch a glimpse of the familiar red hat. It is getting darker and darker outside.
People stay inside playing board games and eating gingerbread cookies. The air is thick with anticipation. Suddenly, a familiar figure emerges from the distance. The snowman is first to get his present, Santa then decorates the spruce and heads towards the house. Knock-knock! Time stands still. The kids are silent in awe as Santa steps inside. Everyone reads poems, people sing and dance together. The room is filled with the rustle of gift wrappers. Times flies and pretty soon Santa gets up to say goodbye, he has many other families to visit as well.
Maybe we’ll meet again next year.
Merry Christmas!

„Es ist Weihnachtsabend und leise rieselt der Schnee. Am Himmel scheint der gelbe Mond und in den Höhen strahlen die Sterne. Ein Paar Gimpel kuscheln sich auf dem Fensterbrett.
Die Kinder haben gerade einen Schneemann gemacht und sind ins Zimmer gelaufen, um die Zehen aufzuwärmen und zusammen mit der Mutter Pfefferkuchen zu backen.
Im Zimmer ist der Geruch von Tanne und Zimt. Im Kamin knackt das Feuer, an der Wand tickt die Uhr. So, wie jedes Jahr hat auch dieses Mal der Weihnachtsmann viel zu tun, weil alle Kinder dieser Erde auf Geschenke warten und jedes Haus an einem Abend besucht werden muss. Von Zeit zu Zeit spicken Kinder zum Fenster hinaus, um zu sehen, ob irgendwo eine rote Mütze zu sehen ist. Der Abend ist noch dunkler geworden.
Es werden Brettspiele gespielt und Pfefferkuchen gegessen. Die Erwartung ist groß. Plötzlich erscheint in der Ferne eine bekannte Gestalt. Als erstes bekommt der Schneemann ein Geschenk, dann schmückt der Alte den Tannenbaum und schreitet weiter in Richtung Haus. Klopf-klopf-klopf! Die Zeit bleibt stehen. Alles ist vor Schreck ruhig, weil der Weihnachtsmann in die Stube eintritt. Zusammen werden Gedichte aufgesagt, wird gesungen und getanzt. In der ganzen Stube ist das Rascheln vom Öffnen der Geschenke zu hören. Die Zeit zieht schnell vorbei, weil schon im nächsten Moment der Weihnachtsmann aufsteht, der sich von der Familie verabschiedet und durch den Schneefall schon zum nächsten Haus geht.
Vielleicht treffen wir uns nächstes Jahr wieder.
Frohe Weihnachten!

Esimese päeva eritempel kasutusel Tallinnas
Pilt Pilt
Esimese päeva eriümbrik (FDC) koos markide ja eritempliga maksab 3.60 €
https://pood.omniva.ee/et/esimese-paeev ... 7-fdc.html

Postmargiväljaande infokaart:
Pilt
elmo
Administraator
Postitusi: 4204
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas elmo »

Tänavused Eesti jõulumargid lõhnavad taas. Kui palju Eesti Post neilt teenida loodab? (Romet Kreek) -- arileht.delfi.ee 22.11.2017 10:40
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ta ... d=80247668
elmo
Administraator
Postitusi: 4204
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas elmo »

Tänane uudis:
https://www.omniva.ee/index.php?article ... on=article
27.11.2017
Kaneelilõhnaline jõulupostmark lisab kirjale vürtsi

Tänavune jõulupostmark on seekord kaneelilõhnaline. Lõhnavaid marke müüakse neljamargilise komplektina, mis on alates tänasest saadaval postkontorites, Omniva uues e-poes ja hästi varustatud poodides üle Eesti.

Jõulumarkide komplekti hind on 3 eurot. Seejuures üksiku margi tariif on jõulumargi puhul 0,75 eurot. Kleepides ümbrikule ühe margi, jõuab kiri kohale Eesti piires. Kahe margi kleepimisel jõuavad tervitused kirjaga kohale üle kogu maailma. Kuivõrd jõulud on heategevuse aeg, siis toetatakse jõulumargi müügist ka SOS Lasteküla.

Omniva postiäri valdkonna juhi Mari Allese sõnul kujuneb lõhnavast margist ka sel aastal tõenäoliselt suur hitt. „Kuna möödunud aasta piparkoogilõhnaline postmark osutus niivõrd populaarseks, et sai juba jõuludeks otsa, otsustasime lõhnava jõulumargi traditsiooni jätkata. Erinevalt möödunud aastast on tänavustel markidel ka eriline kuju,“ selgitas Allese.

Kunstnik Indrek Ilvese kujundatud margikomplekti trükitakse 350 000 tükki ehk jõulumarke saab kokku olema koguni 1,4 miljonit tükki. „Möödunud aasta tõestas, et kuigi kirjamahud on üldiselt langemas, on jõulukaartide saatmine siiski üha populaarsemaks muutumas. Kaneelilõhnaline mark lisab soojadele jõulusoovidele veelgi rohkem emotsiooni,“ ütles Allese.

Lisaks on kõik komplekti kuuluvad postmargid erikujulised – tavapärase ristküliku asemel on näiteks kuusekujuline ja jõuluehte kujuline postmark. Komplekti kujundusse kuuluvad ka meeleolukad kleepsud, mida saab jõuluümbrikule kaunistuseks lisada ning ka kaks „PAR AVION" kleepsu ümbriku jaoks juhuks, kui kirjad peaksid välisriikidesse suunduma.

Koos markidega ilmuvad 24. novembril ka esimese päeva ümbrikud ning Tallinna postkontoris aadressil Narva mnt 1 on kasutusel ka esimese päeva templid. Lisaks postkontoritele saab jõulumarki osta ka hästivarustatud poodidest
https://www.omniva.ee/era/veel/edasimuujad/tabel
ning Omniva uuest e-poest,
https://pood.omniva.ee/et/
kust on võimalik füüsiliselt teele saata ka oma kujundatud kaart. Tänavused jõulumargid trükkis Cartor Security Printing.
Peeter Pärn
Postitusi: 411
Liitunud: 25.02.2008 10:03
Asukoht: TARTU

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas Peeter Pärn »

Mõningaid mõtteid:

Indrek Ilvese kujundatud jõulumarkide komplekt on väga ilus.

Kuid edasi:

Esiteks: tegemist on nelja erineva erikujulise postmargiga, väljaandmise numbrer üks ja sama – 671, number on antud plokile (komplektile). Ajalehe tekstis on juttu neljast erinevast erijujulisest postmargist kogutiraažiga 1,4 miljonit. On siis tegemist nelja erineva postmargiga, peaks neil olema ka eraldi väljaandmise number. Tunduks korrektsem. Visuaalselt on selgelt arusaadav, et tegemist on nelja erineva postmargiga.

Teiseks: ploki/komplekti pealkirjaks on „Jõulumargikomplekt“ – ainsuses. Eesti Post kodulehel on tutvustav pealkiri „Jõulumarkide komplekt“ – mitmuses. Viimane on korrektne. Mõtiskleme nüüd jällegi väljaandmise numbrite üle.

Kolmandaks: kõigil neljal postmargil on nimiväärtuseks ehk nominaaliks 75 eurosenti – ei vasta see nimiväärtus ühelegi kehtivale tariifile! Summa summarumina on nimiväärtus 3 eurot, mis samuti ei vasta ühelegi kehtivale tariifile.

Kui ma esiti seda komplekti nägin ja selgitavat teksti ei lugenud, käis peast läbi: nimiväärtus ei vasta ühelegi tariifile. Olid ajad (1993-2002), kui Eesti Post kehtestas jõulude ajal soodustariife. Nüüd on loodud jõulupostmargid, millede nimiväärtus on kõrgem kui nt sisemaa lihtkirja tariif ega vasta ka mõnele rahvusvahelise kirja tariifile. Kuid edasi...

Eestikeelne tekst ploki (komplekti) esiküljel ja tagaküljel annab selge teavituse, et komplekti ostes toetad SOS Lasteküla. Kuid, kui palju läheb toetuseks?

Igasugune annetamine ja toetamine on teretulnud. Kuid Eesti Post(mark) peaks seda tegema ikka seadusest lähtuvalt:

https://www.riigiteataja.ee/akt/1039870

Postmarkide käibele laskmise ja kehtetuks tunnistamise kord

§ 4. Postmarkide käibele laskmine
(1) Universaalse postiteenuse osutaja korraldab vastavalt komisjoni poolt kinnitatud postmarkide temaatilisele plaanile postmarkide käibele laskmise, sealhulgas kinnitab postmarkide trükiarvu, käibele laskmise tähtpäeva, käibele laskmise numbri, nimiväärtuse ja vajadusel lisaväärtuse ning korraldab postmarkide trükkimise.
(2) Lisaväärtusega postmarkide käibele laskmine on lubatud heategevuslikul eesmärgil ning lisaväärtus peab olema postmargi nimiväärtusest selgesti eristatav.

Ehk siis:

Variant nr 1 – postmarkide nimiväärtus kõigil 65 eurosenti ning toetusena mõeldud 40 senti oleks komplektile eraldiseisvana ära märgitud. Ehk siis, kui ostad juba komplekti, siis komplekti hinnast 40 senti läheb heategevuseks – lisaväärtus oleks selgesti eristatav nimiväärtustest. Postmargid aga vastaksid ühele kehtivale tariifile (sisekirja tariifile).

Variant nr 2 – lisaväärtus on postmargi nimiväärtusele juurde trükitud – nt 65 +10 ning jällegi oleks see seadusega kooskõlas. Lisaväärtus heategevuse eesmärgil oleks nimiväärtusest sel juhul selgelt eristatav.

Praegu ei ole selgelt arusaadav, kui palju läheb heategevuslikul eesmärgil annetuseks (toetuseks).

Postmargi kinnitamisega postisaadetisele tõendatakse postiteenuse eest tasumist (tekst Postiseadusest).

Kui järgid komplektil olevaid juhiseid, siis:

Üks 75 sendine postmark Eesti sisestele kirjadele – sel juhul toetaks justkui 10 sendiga. Sest sisemaa lihtkirja tariif on 65 senti. Kui saadad Eesti siseselt kaks kirja, toetad 20 sendiga.

Muu maailm, kasuta kahte postmarki, on juhistes:

I-tsooni (Euroopa riigid) saates kahe jõulupostmargiga tuleb kokku 1,50 eurot – justkui toetad nagu sisemaa tariifi puhul 10 sendiga, sest I-tsooni kirja tariif on 1,40 eurot. Kahe margi pealt toetad 10 sendiga, kui Eesti siseselt kahe margiga toetad 20 sendiga.

Kuid nüüd II-tsoon (kõik ülejäänud riigid) – kirja tariifiks ongi 1,50 eurot. Kahe postmargi kogusumma on samuti 1,50 eurot. Korrektne frankeerimine, mis vastab ka tariifile. Kui palju nüüd annetuseks/toetuseks läheb?

Veel üks näide. Eesti sisese tähtkirja tariif on 2,95 eurot. Kasutan kõiki nelja komplektis olevat postmarki. Kokku siis 3 eurot. Kas annetuseks läheb sel juhul 5 senti?

Ja veel. Kui kasutan antud väljaande postmarke kombineeritult (segafrankeering) ega ületa mõnda kehtivat tariifi?

Kas igal juhul on annetus/toetus postmargi kohta 10 senti? Mingi muu summa? On neil postmarkidel lisaväärtus heategevuse eesmärgiks nagu seadus ette näeb?

Kas tädi Maali Eestis ja onu John Ameerikas saavad üldse aru, et tegemist on heategevuslike postmarkidega? Et saatja on annetanud neid postmarke ostes?

Annetada, toetada saab ka korrektselt. Kui Eesti Post(mark) järgiks seadusi, siis oleks tulem ka korrektne. Idee on ju hea.
Peeter Pärn
Postitusi: 411
Liitunud: 25.02.2008 10:03
Asukoht: TARTU

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas Peeter Pärn »

Ümbriku peal on eriti hästi arusaadav, et tegemist on nelja täiesti erineva-erikujulise postmargiga - kuid kõigil on väljaandmise number sama - 671.

Saatsin enda jõulusoovi Eesti piires tähtkirjaga, mille tariif on 2,95 eurot. Ümbrikule kleepisin jõulumarkide komplekti kõik neli postmarki, kokku 3 eurot. 5 senti üle tariifi. Eirasin sellega justkui tagaküljel olevaid juhiseid, kuid postitöötajat see ei häirinud.

Kes ja kui palju annetab? Kas mina, kui ostsin jõulumarkide komplekti, toetan 40 sendiga, nii nagu ajaleheartiklis mainitud? Või ainult 5 sendiga, sest kasutasin komplekti postmarke tähtkirjal, mille tariif on 2,95 eurot? Või olen annetajaks nii mina kui Eesti Post? Kas nüüd 35 senti annetab Eesti Post oma kasumist?

Tegin mina midagi valesti? On Eesti Post teinud midagi valesti? Või ei ole midagi valesti?
Manused
Eesti tähtkiri 2.95.jpg
Eesti tähtkiri 2.95.jpg (65.74 KiB) Vaadatud 8656 korda
Peeter Pärn
Postitusi: 411
Liitunud: 25.02.2008 10:03
Asukoht: TARTU

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas Peeter Pärn »

Esimene jõulumarkide komplekt (postmargivihik) ilmus 2004. aastal. Toona ilmunud komplekti tiraaž vaid 800 tk (800 vihikut), kokku 8000 postmargiga (10 tk vihikus) - 2017. aasta kompleki tiraaž 350000 tk, kokku 1,4 miljoni postmargiga.

Kui palju on 2004. aasta vihikukomplekte tervikuna säilinud, pole teada. Iga koguja saab järgi vaadata, kas tal see on kollektsioonis olemas.

viewtopic.php?t=1589
Manused
jõulumarkide komplektid 2004 ja 2017.jpg
jõulumarkide komplektid 2004 ja 2017.jpg (93.27 KiB) Vaadatud 8563 korda
jõilumarkide vihikute b-pool.jpg
jõilumarkide vihikute b-pool.jpg (49.08 KiB) Vaadatud 8563 korda
Peeter Pärn
Postitusi: 411
Liitunud: 25.02.2008 10:03
Asukoht: TARTU

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas Peeter Pärn »

Arutelu väljaandmise numbri üle:
Postmarkide käibele laskmise ja kehtetuks tunnistamise kord

§ 4. Postmarkide käibele laskmine
1. Universaalse postiteenuse osutaja (selleks on Eesti Post/Omniva) korraldab vastavalt komisjoni poolt kinnitatud 1. postmarkide temaatilisele plaanile postmarkide käibele laskmise, sealhulgas 2. kinnitab postmarkide trükiarvu, 3. kinnitab käibele laskmise tähtpäeva, 4. kinnitab käibele laskmise numbri, 5. kinnitab nimiväärtuse ja 6. kinnitab vajadusel lisaväärtuse ning 7. korraldab postmarkide trükkimise.

Seadusest tulenevalt peab Eesti Post kinnitama igale postmargile käibele laskmise numbri. Kuid siin on Eesti Post andnud vaid ühe käibele laskmise numbri – 671. Kui arvestada postmarkidele trükitud 2017 aasta järjekorranumbreid – 2017-30 „Jõulukuusk“, 2017-31 „Kaneel“, 2017-32 „Lumememm“ ja 2017-33 „Jõuluehe“ – siis käibele laskmise numbrit saab seostada „Jõulukuusega“, kuna ta on järjekorras esimene.

Käibele laskmise number ei ole sama, mis aasta järjekorra number. Kui igale postmargile omistatakse korrektselt käibele laskmise number, puudub vajadus trükkida aasta järjekorra number. Kuid omistades aasta järjekorra numbrid, kinnitab Eesti Post, et tegemist on nelja erineva postmargiga. Seadusest tulenevalt peab neil igaühel olema oma käibele laskmise number – loogiliselt siis: „Jõulukuusk“ - 671, „Kaneel“ - 672, „Lumememm“ - 673 ja „Jõuluehe“ - 674. Seda tehtud ei ole.

Samamoodi, seadust eirates, on Eesti Post toiminud ka Eesti Vabariik 100 – innovatsioon (laevaehitus) viewtopic.php?f=11&t=4943 ja Lotte viewtopic.php?f=11&t=4531 puhul. Ilmselt on näiteid veelgi.

Samuti tuleb anda uus väljaandmise number postmargile, kui tegemist on erinevate nominaalidega (nimiväärtustega) nagu Eesti Post viljeleb Minu Mark puhul. Kui Eesti Post on kinnitanud Minu Mark 2012 nominaaliks 0.45 eurosenti, siis kuidas saab olla nominaale 0.55, 1.00, 1.10, 1.20 ja 1.30? Kas Eesti Post trükib libaväljaandeid? Seaduslikult on Eesti Post kinnitanud 2012 aasta Minu Margile nimiväärtuseks (nominaaliks) 0.45 eurosenti ja kinnitanud tiraažiks 520000 tk. Kuid mis on teiste nominaalide kinnitatud tiraažid? Ning mis on nende kinnitatud väljaandmise numbrid?
viewtopic.php?f=11&t=3648
sama ka viewtopic.php?f=11&t=4391
Peeter Pärn
Postitusi: 411
Liitunud: 25.02.2008 10:03
Asukoht: TARTU

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas Peeter Pärn »

Suhtlesin Eesti Post(margi) esindajaga antud väljaande teemal. Esindaja vastustest selgus:

1. Tegemist ei ole heategevuseks mõeldud postmargiga.

2. SOS Lasteküla ei toetatud otseselt rahaliselt vaid läbi bartertehingu. Milles tehing täpselt seisnes, seda ei avaldatud.

3. Jõulumarkide komplekti võib käsitleda ka kui margiplokki või margivihikut. Nendel väljaannetel on üks käibelelaskmise number.

Jääb ikkagi arusaamatuks, miks trükiti 75 sendise nominaaliga postmarke, kui kirja tariif on 65 senti. 75 senti ei vasta ühelegi kehtivale tariifile.

Jääb ka arusaamatuks, miks plokki ja vihikut, milles on neli erinevat erikujulist ja erineva järjenumeratsiooniga postmarki, omavad ühte käibelelaskmise numbrit.
Mell
Postitusi: 106
Liitunud: 21.08.2007 10:01

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas Mell »

Täitsa õiged tähelepanekud, ma ei saanud ka sellest loogikast päris täpselt aru. Võimalusi olnuks mitmeid, korrektne olnuks tõesti see kajastada lisamaksuna (+10 senti) igal margil, või siis moel, et markide nominaal olnuks tariifipärased 65 senti, samas komplekti hind 3 eur, millest 40 senti SOS lk-le. Mulle meenub, et Prantsusmaal antakse selliselt igal aastal välja komplekt sealse Punase Risti toetuseks, just teabega, et komplekt maksab nii ja nii niipalju, millest summa X läheb Punase Risti teotuseks. Nt. selline:
Pilt
elmo
Administraator
Postitusi: 4204
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas elmo »

Ilmselt eelmisel aastal nende riigisisese tariifiga võrreldes kallimate markide müük oodatud edu ei toonud, siis tuleb sel aastal jätkata ja nii kajastub ka Eesti Post / Omniva veebireklaamis, mitte käesoleva aasta vaid eelmise aasta markide pildid
Pilt

Pilt

Siiski on selle väljaande juures ka uudist. Valminud on eraldi kilepakendi variant:

Kaneelilõhnalised jõulumargid (4 tk) kiles
Pilt
Tootekood: 670153
Hind: 3.00 €
NB! Riputatav lõhnav jõulumargikomplekt on eelkõige edasimüüjate jaoks.

Loodetavasti suhtutakse mõistmisega ka filatelistide tellimustesse, kes sellise pakendi oma kogusse soovivad lisada.
elmo
Administraator
Postitusi: 4204
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas elmo »

Uued mandariini- ja kaneelilõhnalised postmargid -- etv saade Ringvaade 27.11.2018
https://etv.err.ee/v/meelelahutus/ringv ... postmargid?
Peeter Pärn
Postitusi: 411
Liitunud: 25.02.2008 10:03
Asukoht: TARTU

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas Peeter Pärn »

Eriline mark vajab teist aastat järjest reklaami - koopiatõmmis Omniva OTSEPOST reklaamlehest (oli tänase posti hulgas).
Manused
omniva otsepost.jpg
omniva otsepost.jpg (186.33 KiB) Vaadatud 6499 korda
elmo
Administraator
Postitusi: 4204
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas elmo »

Re: [filateelia:8917] automaatmargid
27.11.2020 17:20
Head kolleegid. Postkontorites on nüüd suures koguses müügil möödunud aasta Jõulumargikomplekti SOS Lasteküla toetuseks. Selle tagaküljel on juhis: Kui sinu jõulusoov liigub Eesti piires, kasuta saatmisel üht postmarki. Kui soov suundub Eestist kaugemale, kasuta kaht postmarki." Hinnast ei ole juttu. - Kuidas sellesse suhtuda? Ja kas Eesti Posti juhtnöör kehtib???
Villu Jürjo.
Re: [filateelia:8919] Margiautomaadi jõulumark
27.11.2020 20:45
Küsin parimalt asjatundjalt. Postkontorid müüvad eelmise aasta jõulukomplekti SOS Lasteküla toetuseks. Sellele on tagaküljele trükitud: "Kui sinu jõulusoov liigub Eesti piires, kasuta saatmiseks üht postmarki. Kui soov suundub Eestist kaugemale, kasuta kaht postmarki." Selle info kehtivuse kohta müüjanoorikud ei osanud midagi öelda. Kuidas siis on?
Lugupidamisega
Villu Jürjo
[filateelia:8924] Jõulumark.
28.11.2020 11:43
Postkontorisse on taas müügile paisatud kaneelilõhnane jõulukomplekt SOS Lasteküla toetuseks.Selle tahaküljele on trükitud tekst: "Kui sinu liigub Eesti piires, kasuta saatmiseks üht postmarki. Kui soov suundub Eestist kaugemale, kasuta kaht postmarki..." Mis see on, seda ei suuda seletada ka postkontori töötajad.  Kui kirjale nõutakse ikkagi parust postitariifi, siis on ilmselt tegemist tarbija petmisega ja sekkuma peaks tarbijakaitseamet. Kui aga (ametlik!) reklaam vastab tõele, siis on tegemist erilise jõulutariifiga, millele ikogujad peavad tähelepanu pöörama. - Palun teadjatelt kindlasti selgitust ja vastust. Lugupidamisega Villu Jürjo
Re: [filateelia:8925] Jõulumark.
28.11.2020 12:45
Tere!

Mõtisklesin veidi. Juriidiliselt peaks see asi toimima, see ei olnud kuidagi piiratud. Eesti Postile ei saa olla üllatunud, et igal aasta on jõulud. Ka sel aastal tulevad jõulud!

Sellised asjad tuleb lugeda kliendi kasuks. Seega ei tohiks Eeti Posti töötajad takistusi teha, sest see on Eesti Posti enda soovitus või juhis, kuidas nende postmarkidega toimetada.

Karta on, et see on järjekordne Omniva (sulgudes Eesti Post) ämber. Tegemist on 2017. aasta jõuluplokiga. Rohkem infot väljaande kohta saab viewtopic.php?t=5076

Kui aga Omniva (sulgudes Eesti Post) tahab midagi muuta, siis tuleb need müügilt korjata ja tagaküljele teha ületrükk täpsustava selgitusega. Kuid mida teha juba klientide käes olevate plokkidega? Vaatame, kuidas Omniva (sulgudes Eesti Post) selle lahendab.

Võimalik, et see populariseerib filateeliat ja saab mingi eduloo kokku kirjutada.

Meenutades, mis on tagaküljel:
Pilt

Peeter Pärn
elmo
Administraator
Postitusi: 4204
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas elmo »

Eesti Post / Omniva veebile
https://pood.omniva.ee/et/muud-margid/2 ... -4-tk.html
on lisatud tekst:
Markide saatmiseks kasutamisel arvesta kehtivaid tariife ja vajadusel kleebi saadetisele mitu marki. Kiri kuni 250 g: siseriiklik 0,90 eurot ja rahvusvaheline 1,90 eurot.
Peeter Pärn
Postitusi: 411
Liitunud: 25.02.2008 10:03
Asukoht: TARTU

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas Peeter Pärn »

Markide saatmiseks kasutamisel arvesta kehtivaid tariife ja vajadusel kleebi saadetisele mitu marki. Kiri kuni 250 g: siseriiklik 0,90 eurot ja rahvusvaheline 1,90 eurot.

No ei ole see lahend. Nüüd rapsitakse Eesti Postis. Keeleliselt vale. Markide saatmiseks kasutamisel arvesta - postisaadetisi (kiri, pakk) saadetakse. Frankeerimisel arvestada.... Iseenesest ongi loomulik, et frankeeritakse õigesti, vastavalt kehtivale tariifile. Kuid siinkohal on tegemist erandiga. Tegemist on ERILISE MARGIGA. Erandiga nagu varasemalt olid jõulutariifid, mis olid tavahinnast madalamad. Ning Eesti Posti NIPP (kaval võte ehk trikk) seisneb selles, et piisab ühest (Eesti siseselt). Varasem reklaam ja teks tagaküljel. Jõuluime oli see toona, on nüüdki.

See ei tee olematuks tagaküljel olevat juhtnööri – “…kasuta Eesti piires üht postmarki…”. Nonsenss on siinjuures see, et 2017. Kui 2018. ei rõhutanud Eesti Post kehtivatele tariifidele. Oli selge soovitus (juhtnöör) ja kui nii toimetasid, siis frankeerisi üle. Ning siis oli see OK.

Tädi Maalil (tavatarbijal) on see plokk varasemalt kodus (saab postkontorist veel juurde osta), internetti ei loe, ja mäletab varasemast, et ühest ju piisab ning postitab postkasti. ERILINE MARK ikkagi nagu reklaam kinnitab! Spetsiaalselt ju jõulusoovide saatmiseks tehtud.

Tundub, et lahendit (veel) ei ole. Jõuluaeg veel kestab. Ka järgmisel aastal tulevad jõulud.

Neid 75 sendiseid postmarke on ebamugav kasutada algusest peale. Võiks juurde trükkida neljase komplekti 15 sendiseid postmarke ja müüa komplektina. Ja tagakülje tekst tuleb ikkagi kinni katta ületrüki näol või kleebisena.
Whoop
Postitusi: 12
Liitunud: 26.02.2019 16:14

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas Whoop »

Peeter Pärn kirjutas: 06.12.2020 14:13 Neid 75 sendiseid postmarke on ebamugav kasutada algusest peale. Võiks juurde trükkida neljase komplekti 15 sendiseid postmarke ja müüa komplektina. Ja tagakülje tekst tuleb ikkagi kinni katta ületrüki näol või kleebisena.
Täna kohale toimetatud markidel ongi juba kleebis taga
20201222_103042.jpg
Jõulumarkide komplekt 2017 kleebisega
(1.08 MiB) Pole veel allalaaditud
Peeter Pärn
Postitusi: 411
Liitunud: 25.02.2008 10:03
Asukoht: TARTU

Re: Jõulumarkide komplekt 2017 -- 671-24.11.17

Postitus Postitas Peeter Pärn »

Tõepoolest on Eesti Post 2017. aasta jõulumargikomplekti tagaküljel oleva teksti kinni katnud. Korrektne. Enam pole tegemist eriliste markidega, on lihtsalt ilusad margid.
Manused
2017. jõulukomplekt kinnikaetud tekst.jpg
2017. jõulukomplekt kinnikaetud tekst.jpg (18.85 KiB) Vaadatud 2018 korda
Vasta

Mine “Eesti uued postmargid alates 1991. aastast”