PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

1999. aastal alustas Eesti Post korraliste tervikasjade väljaandmist.
Post Reply
Peeter Pärn
Posts: 468
Joined: 25.02.2008 10:03
Location: TARTU

PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

Post by Peeter Pärn »

Eesti Post on 2019. aasta lõpus välja andnud neli plusskaarti-tervikasja. Teema ELRON (Eesti Liinirongid AS on Eesti reisirongide operaatorfirma, mis tegutseb kaubamärgi ELRON all. Firma ainuomanik on Eesti riik. Elroni kui Eesti ainsa rongidega riigisisest reisiteenust pakkuva ettevõtte ülesandeks on pakkuda üle Eesti kiiret, mugavat, keskkonnasõbralikku ja ohutut transporditeenust.)

Neli kaarti-tervikasja, kaks motiivi. Kaks eesti keelse tekstiga "Kindlalt sinu poole teel" kui ka kaks inglise keelse tekstiga "Safely on the way to You".

Postimaks tasutud kõikidesse maadesse saatmisel.

Tiraaž eesti keelsetel - à 400 tk (kokku 800 tk).

Tiraaž inglise keelsetel - à 100 tk (kokku 200 tk).

Loe ka: viewtopic.php?f=20&t=5761
Attachments
ELRON PLUSSKAART_1 TERVIKASI.jpg
ELRON PLUSSKAART_1 TERVIKASI.jpg (89.45 KiB) Viewed 8790 times
ELRON PLUSSKAART_2 TERVIKASI.jpg
ELRON PLUSSKAART_2 TERVIKASI.jpg (64.73 KiB) Viewed 8790 times
Last edited by Peeter Pärn on 31.12.2019 08:08, edited 1 time in total.
Peeter Pärn
Posts: 468
Joined: 25.02.2008 10:03
Location: TARTU

Re: PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

Post by Peeter Pärn »

Inglise keelsetel on margipildi poolel lisaks trükitud eesti keelne tekst "Kindlalt Sinu poole teel".
Attachments
ELRON PLUSSKAART_3 TERVIKASI.jpg
ELRON PLUSSKAART_3 TERVIKASI.jpg (89.56 KiB) Viewed 8789 times
ELRON PLUSSKAART_4 TERVIKASI.jpg
ELRON PLUSSKAART_4 TERVIKASI.jpg (63.32 KiB) Viewed 8789 times
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

Post by elmo »

Võrreldes juunis valminud Tallinna-teemaliste plusskaartidega
viewtopic.php?f=15&t=5648
on nendel plusskaartidel üks oluline erinevus. Kui Tallinna plusskaartide üksikmüüki korraldas Eesti Post / Omniva, siis antud juhul anti mulle teadaolevalt kõik Elroni plusskaardid neile üle ning Eesti Post / Omniva nende üksikmüügiga tegelema ei hakanud.
See sarnaneb olemuselt tavalise postmargi ja Minu Margi puhul toimuvaga, kus Eesti Post / Omniva on mõlemal juhul postimakse vahendi valmistaja ning tunnustab seda täiel määral postimaksevahendina, kuid ühel juhul tegeleb ka nende üksikmüügiga ja teisel juhul annab kliendi poolt tellitu tellijale terves mahus korraga üle ning üksikmüügil ei osale.
andrusmartin
Posts: 25
Joined: 29.10.2004 23:13

Re: PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

Post by andrusmartin »

Mina ei oska küll neid kahte kuidagi võrreldavaks lugeda. Minu mark on ametlikult tellitav,
tervikasja teatavasti ametlikult tellida ei saa. Loen seda ikka Eesti Posti tervikasjaks mis
peaks olema vastavalt kajastatud ja katalogiseeritud, olgu ta pealegi pildi poolest Elroni
reklaam ja müügil ainult teatud reisidel ja teatud liinidel, mitte postiasutustes. Julgen
arvata, et midagi on käesoleval juhul pisut viltu.
Kauneid Jõulupühi kõigile!
Andrus Martin
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

Post by elmo »

andrusmartin wrote: 24.12.2019 14:08 Mina ei oska küll neid kahte kuidagi võrreldavaks lugeda. Minu mark on ametlikult tellitav,
tervikasja teatavasti ametlikult tellida ei saa.
Ega me tegelikult ei tea, kuidas selle tellimise võimalusega on. Sellisel kujul kirja pandud ja avalikustatud mängureegleid nagu on Minu Margi teenuse puhul, tõesti pole. Samas pole käesolev koostöö Eesti Post/Omniva puhul sugugi esmakordne sel aastal. Eelmisel kahel korral on tulemuseks olnud tähisega POSTIMAKS TASUTUD postkaardid:
- "Eesti südames. Me hoiame nõnda ühte" viewtopic.php?f=48&t=5419
- "Skywheel of Tallinn" viewtopic.php?f=15&t=5769
Võimalik, et seni üksikprojektidena toimunud ettevõtmiste jaoks edaspidi samuti korraline teenus kujundatakse ning selline vormiline erinevus teenuste vahel kaob.
andrusmartin wrote: 24.12.2019 14:08 Loen seda ikka Eesti Posti tervikasjaks mis
peaks olema vastavalt kajastatud ja katalogiseeritud, olgu ta pealegi pildi poolest Elroni
reklaam ja müügil ainult teatud reisidel ja teatud liinidel, mitte postiasutustes.
Kahtlemata on tegemist tervikasjadega, mis viki.filateelia vastaval lehel
https://viki.filateelia.ee/index.php/Ee ... asjad_2019
kajastuma peaksid. Küsimus vaid selles, kas need võiks lisada lihtsalt ühte ritta Eesti Post/Omniva teiste selle aasta plusskaartidega või peaks sinna eraldi alajaotuse tegema.

Võrdluses margi ja Minu Margiga on Elroni tervikasjadel tõesti veel üks erinevus. Kui Minu Markide puhul Eesti Post/Omniva pärast tellimuse täitmist ning üleandmist tellijale nende realiseerimisel kuidagi ei osale (välja arvatud juhul, kui ta pole ise Minu Margi teenuse kasutaja), siis käesoleval juhul osales ta aktiivselt nende tutvustamisel ja reklaamimisel nii oma veebilehel, kui ka Facrbook-is.
https://www.facebook.com/omniva.ee/
09.12.2019 Elroni rongides alustavad tööd postkaardi-päkapikud
https://www.omniva.ee/index.php?article ... on=article

Nende tervikasjade kohta on foorumiteema ka päevakajaliste uudiste alafoorumis:
Elroni rongides alustavad tööd postkaardi-päkapikud viewtopic.php?f=20&t=5761
andrusmartin
Posts: 25
Joined: 29.10.2004 23:13

Re: PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

Post by andrusmartin »

Elmo kirjutas: Eelmisel kahel korral on tulemuseks olnud tähisega POSTIMAKS TASUTUD postkaardid.
Ühte nimekirja neid ei paneks. Eratervikasjana tundub see variant mulle kuidagi loogiline, mingi firma tellib, ostab, saadab või müüb.
Tootele trükitud postmargiga asjad paneks mina kindlasti nimekirja kui Eesti Posti tervikasi.
Ja tooted postimaks tasutud teise nimekirja kui eratervikasi

Andrus Martin
Peeter Pärn
Posts: 468
Joined: 25.02.2008 10:03
Location: TARTU

Re: PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

Post by Peeter Pärn »

Mina ei mõista, miks võrreldakse asju/teenuseid nende asjade/teenustega, mida ei ole olemas.

Eesti Postil puudub tervikasja „Minu Tervikasi“ kontseptsioon!

Nendel tervikasjadel ilutseb Eesti Post logo (ka margipildi kujundus, mis on aastast 2009), mis on minu jaoks garant, et TEGEMIST ON EESTI POSTI VÄLJAANDEGA. Eesti Post/Elron väljaanded tuleb kanda Eesti Posti kronoloogilisse registrisse (loetelu).

Sobib teemadesse Eesti Posti tervikasjad (kronoloogiline kogu), transport aga ka raudtee/postivaguni temaatikasse.

Kahju on veidi sellest, et kasutusele ei võetud erikujulist kalendertemplit (nt Elron rong/reis nr 000).
Xerxes
Posts: 85
Joined: 25.10.2010 00:25

Re: PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

Post by Xerxes »

Ingliskeelsel tervikasjal on tekstis viga: sõna 'you' (=sina, teie) kirjutatakse inglise keeles, erinevalt eesti keelest, alati väikese algustähega.
m.a.nic
Posts: 28
Joined: 12.06.2007 00:17
Location: Sillamäe
Contact:

Re: PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

Post by m.a.nic »

Minul ühel Elroni postkaardil ilmus ka trükiviga.
Pikk joon algab maakera ülevalt, siis läheb läbi Soome alla, aasta arvu 2019 joon värvib helesiniseks ja läheb ülesse kus on tekst POSTIMAKS.
Huvitav teada, kas see on ainus trükiviga, või korduv. Vaadake üle oma Eesti keelsed tervikasjad.
Attachments
trükiviga-elron.jpg
trükiviga-elron.jpg (89.95 KiB) Viewed 8297 times
imbrik
Posts: 65
Joined: 27.11.2018 17:55
Location: Tallinn

Re: PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

Post by imbrik »

Paistab, et Teil on tõesti tegemist trükiveaga, kuna minu kaartil antud defekt puudub.

Tervitades
Imre
Attachments
IMG_3535.jpg
IMG_3535.jpg (130.86 KiB) Viewed 8241 times
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

Post by elmo »

Ago Papp saatis info kahe rongilt postitatud tervikasja kohta. Mind huvitas eelkõige see, milliseid postitempleid kasutati nende saadetiste puhul.

19.12.2019 Tallinn-Paldiski rongilt postitatud kaart
Image

21.12.2019 Narva-Tallinn rongilt postitatud kaart:
Image

Seniste näidete põhjal võiks järeldada, et vähemalt üks osa erinevatel päevadel ja erinevates rongides postitatud tervikasjadest koguti kokku ning anti Eesti Postile üle korraga ning need said kõik Tallinna postikeskuse tembeldusmasina r tunnustähega templi 22.12.2019.

Imre, millal ja millisel rongil postitati see tervikasi, mille templijäljendi siia foorumisse postitasid?
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: PLUSSKAART TERVIKASI ELRON EESTI POST

Post by elmo »

Mati Matto teatel pruugiti neid tervikasju heategeval otstarbel ka 2020. aastal. Tsiteerin asjakohaseid ELRON-i uudiseid:

ELRON uudis 14.12.2020
Saada jõulutervitusi neile, kes on pühade ajal üksi
https://elron.ee/elronist/uudised/saada ... -ajal-uksi
Eestis on tuhandeid inimesi, kes veedavad sel aastal jõulud üksi – kas seetõttu, et ei ole, kellega pühi koos veeta või peavad lähedased koroonapandeemia pärast eemale jääma. Elron kutsub üles saatma jõulusoove, mis seejärel jõuavad jõulukaartidel üksikute inimesteni üle Eesti. See ongi hea tegevus!

Üle maailma räägitakse üksilduse epideemiast, mis sel aastal koroonapandeemia valguses on eriti aktuaalne probleem. Ka Eestis on üle 100 000 üksi elava eaka. Lisaks on tuhandeid inimesi, kes on jäänud lähedasteta või kes sel aastal on pühade ajal üksi koroonapiirangute tõttu – nii kodudes, hooldekodudes kui ka haiglates. Üks võimalus pühade ajal üksindust leevendada, on märgata neid inimesi ning soovida neile head.

Kui Elroni rongid hoiavad igapäevaselt ühendust paikadega üle Eesti, siis selle aasta jõuludel, mil sotsiaalsed kontaktid on raskendatud, aitame viia häid soove nendeni, kes sel jõuludel on üksikud, hoides seeläbi inimesi üle Eesti.

...

Jõulutervitusi saab saata e-posti aadressile heategu@elron.ee.

Meile laekunud soovid kirjutame postkaartidele ning saadame jõulunädalal üle Eesti inimestele, kes on sel aastal jõulupühade ajal üksi. Seeläbi märkame neid ja valmistame sellega üheskoos pisut jõulurõõmu, mida muidu ehk ei oleks.

Jõulukaardid jõuavad kümnetesse hooldekodudesse, aga ka üksi elavate inimesteni nii Tartu-, Võru-, Jõgeva-, Viljandi-, Pärnumaal, kellest on teada andnud nii hoolekandeasutused kui ka naabruskonnas elavad inimesed.

...
ELRON uudis 23.12.2020
Saatsime soojad jõulusoovid enam kui pooletuhande üksiku inimeseni
https://elron.ee/elronist/uudised/saats ... -inimeseni
Eestis on tuhandeid inimesi, kes veedavad sel aastal jõulud üksi – kas seetõttu, et ei ole, kellega pühi koos veeta või peavad lähedased koroonapandeemia pärast eemale jääma. Kogusime kokku sadade inimeste soojad jõulusoovid ning toimetasime need jõulukaartidel enam kui pooletuhande üksiku inimeseni.

Üle maailma räägitakse üksilduse epideemiast, mis sel aastal koroonapandeemia valguses on eriti aktuaalne probleem. Ka Eestis on üle 100 000 üksi elava eaka. Lisaks on tuhandeid inimesi, kes on jäänud lähedasteta või kes sel aastal on pühade ajal üksi koroonapiirangute tõttu – nii kodudes, hooldekodudes kui ka haiglates. Üks võimalus pühade ajal üksindust leevendada, on märgata neid inimesi ning soovida neile head.

Nädala jooksul saabus Elroni heateo postkasti sadu jõulutervitusi nii 97-aastasele Maimule, kes elus esimest korda veedab jõule täitsa üksi, kui ka hooldekodudes olevatele vanuritele ja ka paljudele kaasmaalastele, kelle lähedased ei saa sel aastal külla minna.

Aitäh kõigile soojade soovide saatjatele!

Südamlikke jõulusoove laekus nii Eestist kui välisriikidest, sh saatsid jõulusalme lasteaiad, põhikooli õpilased kui ka inimesed, kes nentisid, et ka nende pühad on sel aastal üksikud.

600 jõulukaarti jõuab ühtekokku 20 hooldekodusse, aga ka üksi elavate inimesteni nii Harju-, Tartu-, Võru-, Jõgeva-, Viljandi-, Valga-, Pärnu-, Ida- ja Lääne-Virumaal, kellest on teada andnud nii hoolekandeasutused kui ka naabruskonnas elavad inimesed.
Post Reply

Return to “Eesti Posti tervikasjad alates 1999. aastast”