Huvitav rinnamärk

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Post Reply
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Huvitav rinnamärk

Post by elmo »

Image
Kas keegi teab, mis ürituse puhuks see märk välja antud on ja kes on selle märgi kavandi autor? Mina näen seda oma elus esimest korda! Märgikorjajadki on sellele trehvanud kord-paar. Väga kvaliteetne töö ja ilus märk! Kujutatud kolmnurkne mark on ideaalselt stantsitud-perforeeritud, keskel on kujutatud
kalendertemplit, millel kohanimi TALLINN. Kuupäeva osas kirjaümbrik, mille toimetavad edasi postituvid! Arvasin selle kuuluvat EW aega, aga vaieldakse vastu!

Ants Tagel
postiajaloo
teadur-varahoidja
Vaido
Posts: 142
Joined: 19.08.2004 02:16
Location: Tartu
Contact:

Re: Huvitav rinnamärk

Post by Vaido »

ilus märk... nagu selliste asjade puhul ikka, paluks ka "tagumisest" poolest pilti... esialgne kaugvaatlus küll ütleks, et tegemist külmemailiga, mida vist EW ajal suht vähe kasutati... ka ENSV ajal tehti Eestis väga kvaliteetseid ja korralikke märke-medaleid :) ... ma ei tea, kas Vihuri, ALMAVÜ, ARS jne tegijatest veel kedagi aktiivset on... Vihuris oli vist Endel Limberg, kellega ma suhtlesin... see puna-sini-valge värvikombinatsioon nagu annaks hilisemale ajale natuke eelist... kuigi kasutatud vist vana templijäljendit... samahästi võib see olla ka 1960-70'te filatelistide märk (ehk enne minu aega:-) ...
OveT.
Posts: 9
Joined: 04.09.2009 23:16

Re: Huvitav rinnamärk

Post by OveT. »

Tere!

See märk on vähimagi kahtluseta aastatest 1970-80-dad. Email on kuum, kinnitus tüüpiline antud perioodile. Tõenäoliselt Vihuri toode.
Post Reply

Return to “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”