1. leht 1-st

Pärandatud margikogu

Postitatud: 08.05.2015 18:45
Postitas tiinaalt
Tere! Meile abikaasaga pärandati päris suur margikogu, mida kogus abikaasa vanaisa. Marke on kogutud kuni 1993. aastani, mil vanaisa suri, seega on margid kõik sellele eelnevast ajast. Sooviksime kogu müüki panna, kuid vajaksime abi, kust otsast alustada. Kuna kogu on üsna suur, oleks marke ükshaaval väga ajakulukas müüa. Albumeid on ligi 40, erinevatelt maadelt, praeguseks olen jõudnud läbi töötada vaid Eesti albumi. Nii palju kui olen uurinud, võiksid mõned margid neist üsna väärtuslikud olla. Samas küsimus, et kas stampworld.com lehel toodud hinnad on enam-vähem õiged? Lisan siia dropboxi viite, kus on fotod Eesti markide kogust. Kas keegi oskab hinnata umbkaudselt? Kuidas peaksime asjaga edasi liikuma? https://www.dropbox.com/sh/wbp7k03fh9p0 ... FPcja?dl=0

Re: Pärandatud margikogu

Postitatud: 08.05.2015 23:13
Postitas Hannes
Tere

Võrredes hindu Eesti postmargid ja tervikasjad 2015 ja stampworld.com omi siis viimases kipuvad margid olema tublisti üle hinnatud.
Seal olevat hinda võib ju küsida aga kas ka sellise hinnaga ostjaid leidub on kahtlane.Vaadates eesti albumi pilte siis üksikult müües saak normaalset hinda paaril lehel olevate markide eest, kui on tegu puhtate ja korraliku liimiga markidega
Kuna margialbume on ca 40 siis võrreldes 1993a on nende väärtus tublisti kahanenud muidugi võib olla ka üllatusi juhul kui üles leitakse.Kuna albume on palju siis peaks mõni kogenenum koguja neile pilgu peale viskama et ligilähedastki hinda õelda.
Kui elate mõnes suuremas linnas siis on seal kindlasti keegi.
Teisi marke tasuks kas albumi või lehe kaupa müüki panna osta.ee se kuidas toimida on seal kirjas.

juhul kui ütlete kus linnas või maakonnas elate siis võib huvilisi olla mitmeid kes näha,hinnata või pakkuda võivad.

Re: Pärandatud margikogu

Postitatud: 11.05.2015 06:36
Postitas ToivoK
Üksikud väärtuslikumad, haruldased margid kindlasti tuleb eksperdile näidata. Eestis selleks Tallinnas Kalev Kokk.
Näiteks Elvad, Eesti Post ületrükid tsaarivene markidel ja õhupostid. Kuigi paistab, et kõige kallim ületrükiga hammastusega õhupost pole õige.
Kindlasti tasub näidata vähemalt paarile potentsiaalsele ostjale, mitte esimese pakkumisega nõustuda.

Re: Pärandatud margikogu

Postitatud: 12.05.2015 14:54
Postitas tiinaalt
Aitäh nõuannete eest. Tegu on tõesti puhaste ja korralike markidega, kogujaks oli väga asjatundlik ja sellele pühendunud inimene. Asume ise Tallinnas.

Re: Pärandatud margikogu

Postitatud: 28.06.2018 18:03
Postitas meller
Tere,kas margid alles.