Eesti postmargid ja tervikasjad. Kataloog 2005

Kataloogid, ajakirjad, aastaraamatud ning muu filateeliaalane kirjasõna nii paberil kui ka digitaalsena
Vasta
elmo
Administraator
Postitusi: 4186
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Eesti postmargid ja tervikasjad. Kataloog 2005

Postitus Postitas elmo »

Eesti postmarkide ja tervikasjade kataloogi ilmumine on küll sündmus, mis veidi suuremat tähelepanu väärib. Et huviline uue kataloogi kohe kaugelt ära tunneks -- skaneerisin kaane:
Pilt
Tagakaanel oleva sisukorra skaneerisin parema loetavuse huvides poole suuremalt:
Pilt
Kommentaariks tsiteerin autori tutvustavat sõnumit filateeliauudiste listis:
Saatja: Mart Aru [martaru44@hotmail.com]
Saatmisaeg: 12. november 2005. a. 20:29
Teema: [filateelia:627] Kataloog
Tere, filatelistide pere!

Olin lootusetult optimistlik, kui ütlesin välja oma kataloogi uue väljaande ilmumise esialgsed, nüüd ammu ületatud tähtajad. Siiski on kataloog viimaks ilmumas ja saabub õige pea kogujate kriitiliste pilkude ette.

Aega läks igas faasis palju enam, kui esialgu arvestasin. Põhjus on lihtne – väljaanne on kokku pandud muu töö kõrvalt ja praktiliselt üksipäini. Pradoksaalsel kombel pidurdas tööd ka kolleegidelt kataloogi tervikasjade osa kohta nõu küsimine. See tõi mitmeid erinevaid ettepanekuid, millest mõned oleksid kataloogi selle osa struktuuri oluliselt muutnud. Vaja oli kaaluda, kas loobuda kord juba loodud vormist või tehasee ringi – mõlemal olid oma plussid ja miinused. Viimaks jäi ülesehitus siiski endiseks. Vabandan siinkohal nende kolleegide ees, kelle soovitusi ma sellega kuulda ei võtnud. Tehtud ettepanekuid arvestasin osalt, osa jäi erinevatel põhjustel arvestamata. Tänu kõigile, kes oma abi ja nõuandeid jagasid.

Tähele panemata jäi soovitus anda kataloogis ajutiste tervikasjade alusümbrike kirjeldus. Leidsin, et nende lisamine paisutanuks ülemäära kataloogi mahtu, muutes selle osa ebaproportsionaalselt suureks. Niigi sai seda eelmisega võrreldes paisutatud templivariantide piltide lisamisega. Arvan, et alusümbrikud peaks jääma eraldi raamatu ülesandeks, mis täiendaks praegu kõige põhjalikumat informatsiooni sisaldavat sellekohast väljaannet “Eesti Posti lisafrankotemplid 1991–1992”, mida olen ühe allikana kasutanud.

Põhiinfo kasutajale on kataloogis endas kirjas. Loodan, et olen suutnud parandada kõik vead, millele eelmise väljaande puhul tähelepanu juhiti (ühtlasi tänan tähelepanujuhtijaid) ja teha võimalikult vähe uusi. 100-protsendilist garantiid selle vastu on loomulikult raske anda. Palun kõiki, kes mingeid vigu või ebatäpsusi märkavad, neist koostajale lahkesti teada anda. Mõned olen avastanud ise. Kõige tõsisem neist on lk 129, kus katalooginumbrid peaksid olema Eesti Raudteel TP90 ja Kitzbergil TP91.

Kõige poleemilisem info kataloogis on kahtlemata hinnad. Mõnevõrra on tõstetud 1940. aastani ilmunud otsitumate markide hinnataset, arvestusega, et tõenäoliselt tulevad järgmise kataloogi hinnad juba eurodes ning selleks ajaks läheneb Eesti hinnatase rahvusvahelisele veelgi. Alates 1991. aastast on muutusi vähe, välja arvatud mõned vahepeal ilmsiks tulnud erimid. 1991.-92 aasta tervikasjade hindu on tublisti korrigeeritud, aga seal esineb väga paljudel juhtudel tähistust -.-, mis näitab, et hinna määramiseks on informatsioon puudulik.

Kataloogi müügihinnaks tuleb Ekr 90.–, kümne või enama eksemplari ostu puhul otse koostajalt kehtib soodushind Ekr 80.–. Millal ja kust kataloogi osta saab, ei ole hetkel päris selge, kuid loodetavasti hakkab seda müüma Eesti Postmark oma kauplustes. Hetkel veel kokkulepet ei ole. Otse koostajalt peaks saama kataloogi alates 15.–16. novembrist. Kontakti saab mobiilil 53 409 117 või lauatelefonil 604 18 14.

Tellimust on kõige lihtsam teha, tasudes selle hinna koos saatekuludega arvele 1102896959 (Hansapank) ja märkides ülekande selgituseks “kataloog” koos tellija aadressiga. Tellida saab ka interneti kaudu (martaru44@hotmail.com) või posti teel (Mart Aru, Oru 3, 75501 Saku – sel aadressil võib saata ka rahakaardi).

Saatekulu on ühele kataloogile Ekr 8.–, kahele Ekr 11.–, kuni viiele Ekr 20.–; tähitud saadetise korral lisandub Ekr 11.–.

Lugupidamisega Mart Aru
Sõnumist kärpisin Tallinna 4.12.2005 kokkutulekut puudutava lause, kui tänaseks augunu.

Head lugejad!
See foorum võiks olla sobivaks paigaks uue kataloogi kohta arvamuse avaldamiseks ning miks mitte ka teemakohaseks mõttevahetuseks ...
jaanu35

Kas müügilettidele ka jõuab?

Postitus Postitas jaanu35 »

Hea meelega telliks selle jõuluvanalt, aga siis oleks hea, kui vana saaks selle poest osta. Kas on oodata asja müügilettidele jõudmist?


Jaanus
juhan
Postitusi: 1
Liitunud: 19.08.2004 15:49
Asukoht: Tallinn

Jõuluvanalt

Postitus Postitas juhan »

võib jõulukingiks uut margikataloogi tellida küll. Seda on saada Eesti Postmargi müügikohtades. Ise ostsin selle Peapostkontorist esimeselt korruselt. Ilmselt on seda müügil ka Toompeal.
Tervitades ja head jõuluaega soovides!
Juhan
Vasta

Mine “Filateeliaalased väljaanded”