TALLINN PK Z2 AS EESTI POST

Kommentaarid Eesti Posti kalendertemplite teemal
Post Reply
urhe

TALLINN PK Z2 AS EESTI POST

Post by urhe »

:o Tere head kogujad ja lugejad.
Ma tegin siiski uue teema selle templi jaoks, sest ma millegipärast arvan, et sellest tuleb veel erimeid.
Nüüd asjast:
ma ei saa ikkagi aru, kuidas on võimalik kalendertempli kuupäeva osa panna kattuma tärniga nagu esimsel templijäljendil.
Image
Niipalju, kui mina olen kalendertempleid näinud (teine templi jäljend), siis kuupäevaosa on liikuv aga tärn mitte.
Kas tegemist on mingi uue tehnoloogiaga, millest minu mõistus kinni ei võta?
Vahest oskab keegi mulle "puupeale" :oops: ära seletada.

P.S. Z1 tempel on lihtsalt võrdluseks kõrvale pandud.
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: TALLINN PK Z2 AS EESTI POST

Post by elmo »

urhe wrote::o Tere head kogujad ja lugejad.
Ma tegin siiski uue teema selle templi jaoks, sest ma millegipärast arvan, et sellest tuleb veel erimeid.
Uus teema igati mõistlik. Kaalusin isegi seda.
Teen viki filateelia Tallinna Postikeskuse lehel
http://viki.filateelia.ee/index.php?tit ... ostikeskus
selle templi juurde viite sellele foorumiteemale ja soovitan kindlasti vaadata ka foorumiteemat
viewtopic.php?f=7&t=869
ma ei saa ikkagi aru, kuidas on võimalik kalendertempli kuupäeva osa panna kattuma tärniga nagu esimsel templijäljendil.
Tegemist pole ju tavalise templijäljendiga. See on templijäljendi pilt, mis koosneb kahest eraldi elemendist: üheks on kuupäev ja teiseks kõik ülejäänu. Usun, et need kaks pilti liidetakse enne trükkimist arvutis tarlvaraliselt üheks pildiks ja trükitakse siis ühise liitpildina saadetisele. Kahe pildi (või kihi) liitmise tulemusena tekkivat tulemust keegi ilmselt üle ei vaata, sest muidu ehk kohendataks tulemust enne trükkimist. Vaadake kui sarnased on templipildi raami ja teksti kujutised erineva kuupäevaga jäljenditel. Sellist ideaalset sarnasust kõigi pisidetailide osas pole tegeliku templi puhul mitte kuidagi võimalik saavutada. Kui see on aga üks element või kiht templijäljendi pildist, millele kuupäev hiljem eraldi lisatakse, siis on taoline sarnasus igati loogiline.
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: TALLINN PK Z2 AS EESTI POST

Post by elmo »

Kopeerin siin viimase postituse teemast
viewtopic.php?f=7&t=869

Oktoobri lõpus asendati templikujutises tunnustäht, kuid ülejäänud templipilt ja selle kasutusviis jäid endiseks
Image
Saadetise olemus ja sisu pole muutunud, küll aga on uuenenud loa number.

Lisan värske pildi
Image

Nüüd on võrreldes varasemaga sobilikuma kirjasuuruse valimisega päris kena tulemus saadud. Kui poleks olnud selle tembeldusviisi varasemat ajalugu, siis viimane näide poleks kindlasti sel viisil tähelepanu äratanud. Jätkuvalt tasub neid saadetisi tähele panna, sest hetke seisuga pole teada, millal kuupäeva kujutist on muudetud.
Post Reply

Return to “Eesti Posti kalendertemplid alates aastast 1991”