Umbes 1926. a mark

Info Eestis kasutatud maksu ja tempelmarkide kohta
Post Reply
Reimo

Umbes 1926. a mark

Post by Reimo »

Vana maja korda tehes leidsime pööningult suure kohvri, mis oli täis vanu dokumente ja muud põnevat. Nende seas oli ka 1926. a kirjutatud testament, millele on peale kleebitud ka kaks ühesugust marki. Tekst margil on järgnev- ülaosas "10 marka 10", keskel "tempelmark", allosas "M 10 M". Pildil on kujutatud pilvest sirutav käsi, mis hoiab risti ja kõrval on ka võti. Huvitaks, mis margiga on tegu ja kas nendel ka väärtust on. Trükitoon on pruunikas. Või on ehk kogu testamendil mingisugune väärtus olemas?
Reimo

veel marke

Post by Reimo »

nüüdseks juba tean, mis on tempelmark, aga selle väärtusest/väärtusetusest ikka aimu pole. kuid teiste dok. peal olid vene margid, nimega "kangelas mark" või midagi. jälle huvitaks, kas tegu on taas tempelmargaga või on see postmark.
Tänud vastajatele!
elmo
Administraator
Posts: 4300
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: veel marke

Post by elmo »

Reimo wrote:nüüdseks juba tean, mis on tempelmark, aga selle väärtusest/väärtusetusest ikka aimu pole. kuid teiste dok. peal olid vene margid, nimega "kangelas mark" või midagi. jälle huvitaks, kas tegu on taas tempelmargaga või on see postmark.
Tänud vastajatele!
Väga kasuliku veebi meie piirkonna tempelmarkide kohta on teinud Steve Fernie
http://www.steveiron.com/balticrevs/index.html
Guest

Steve Fernie leht

Post by Guest »

See leht on küll väga sisukas, leidsin sealt ka enda Eesti tempelmargid ülesse, aga Vene nn. "Гербовая Марка"-dest seal pole muud infot, kui et tegemist on general duty ehk siis üldise lõivu margaga. Ning aastast pole siiani aimu, kuid jah, tegemist tsaariajaga. Samuti on võimatu siseneda tema lehe discussion foorumisse ja ei õnnestu leida ülesse tema e-maili aadressi. Ehk siis ei oska siiski midagi nendega peale hakata, kas kellelgi võib olla huvi selliste tempelmarkade vastu või on need siiski kõik väärtusetud?
Tänud!
elmo
Administraator
Posts: 4300
Joined: 08.08.2004 13:44

Venemaa maksumargid

Post by elmo »

Ehk leiad abi raamatust:
Ants Kulo
Venemaa maksumargid Eestis 1875-1917. Russian Revenue Stamps in Estonia 1875-1917
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?16995
Xerxes
Posts: 85
Joined: 25.10.2010 00:25

Re: Umbes 1926. a mark

Post by Xerxes »

Praegu on Steve Fernie koduleht kolinud järgmisele aadressile. Siin on Eesti maksumargid struktureeritud, aga klikkides kahjuks näideteni ei jõua.

http://web.archive.org/web/200801122137 ... eesti.html
Amee
Posts: 9
Joined: 16.11.2011 10:25

Re: Umbes 1926. a mark

Post by Amee »

Peab vist ka selle Kulo kataloogi muretsema. Sain ka mingeid pulle dokumente erinevate maksumärkidega nii Eesti kui ka tsaari ajast, aga oskab keegi ütelda, et kas Kulos ka mingid hinna orientiir on kirjas või ainult loetelud. Ning kui hinnaorientiir on, et siis kuidas sellesse suhtuda.

Ja vastuseks ülespoole, et ilmselt see 10Marka väga haruldane pole, sest mul seal pakis oli ka päris mitu dokumenti nende markidega. Aga mõnikord võib dokument ise hulka väärtuslikum olla. Võib ju alati katsetada ka osta.ee oksjonikeskkonda.
Post Reply

Return to “Maksu- ja tempelmargid”