Mis nominaaliga mark kleepida laeval ?

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Post Reply
Robert
Posts: 20
Joined: 04.11.2010 16:35

Mis nominaaliga mark kleepida laeval ?

Post by Robert »

Tere
Tekkis küsimus et mis nominaaliga mark kleepida laeval ? Saan aru et suunal Soome , Rootsi jne peaks vist 1€ panema kuid mis summa eest panna marke kui kaart läheb Eesti aadressile. Kelle territoorium on parvlaev ? Olen saanud kaarte nii 1€ kui ka 0,58€ väärtuses ja seda siis peale hinnatõusu. Kohale on kõik tulnud. EP info ei osanud sellele vastata :(

tervitades
Robert Jaeski
Jaanus
Posts: 740
Joined: 12.10.2006 10:08
Location: Luua, Jõgevamaa
Contact:

Re: Mis nominaaliga mark kleepida laeval ?

Post by Jaanus »

Laev peaks olema vist topeltterritoorium (vaielge vastu, kui keegi teab teistmoodi). Et üks riik ja teine riik, mida ta ühendab. Et võid siis saata kodumaale kodumaise tariifiga ja välismaale välismaisega. Mul juhtus kunagi isegi nii rootsi suunal sõites, et administraatorile maksin kodumaise tariifi järgi, aga saadetistel olid pärast kallimad margid, sest muid neil vist polnud.
Robert
Posts: 20
Joined: 04.11.2010 16:35

Re: Mis nominaaliga mark kleepida laeval ?

Post by Robert »

Et kui topeltterritoorium siis saab ka laevalt saata Rootsi näiteks Rootsi kohaliku posti tariifi kasutades Rootsi margiga muidugi. Ja vastavalt Eesti suunal. Kas sain õigesti aru.

R
Jaanus
Posts: 740
Joined: 12.10.2006 10:08
Location: Luua, Jõgevamaa
Contact:

Re: Mis nominaaliga mark kleepida laeval ?

Post by Jaanus »

Mulle vähemalt tundub nii. Kuigi vahetevahel on olnud ka nii, et kui ma näiteks Soome poole sõites panin Eesti aadressiga kirjad laeval posti võeti nad pärast maha ja tembeldati juba Tallinna templiga. Alati on kõige parem vormistatud kirjad viia administraatori kätte ja lasta sel ära tembeldada.
------------------
Järgneva taustal selgus, et minu inff on ainult osaliselt õige - sadamas on laev justkui topeltterritoorium, merel mitte. Nii vist?
Last edited by Jaanus on 17.02.2012 16:33, edited 1 time in total.
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: Mis nominaaliga mark kleepida laeval ?

Post by elmo »

Ehk on kasulik lugeda Elmar Ojaste artiklit "Post merel"
http://www.filateelia.ee/postiajalugu/post_merel.php
Post Reply

Return to “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”