Ettepanek

Selle foorumi alla kõik uudised, küsimused, vastused ja hoiatused, mis käsitlevad arvuti kasutamist filateeliainfo hankimisel: seesama foorum, www.filateelia.ee veeb, filateeliauudiste list ning samalaadsed infokanalid mujal.
Post Reply
Merili
Posts: 3
Joined: 10.08.2010 09:07

Ettepanek

Post by Merili »

Kas ei oleks võimalik teha, kasvõi siiasamasse keskkonda, mingit kohta, kuhu oleks kasutajatel võimalik teha nö oma elektrooniline markide kataloog? Et saaks markidest pilte üles laadida, soovi korral müüa ja vahetada.
Vaatan, et siingi liigub palju inimesi, kes soovivad oma marke müüa ning tegelikult oleks ka ju niisama huvitav vaadata, millised margid kellelgi on.
Ei tea arvutiasjadest suurt midagi, seega ei kujuta ette, kas see mõte on utoopiline või mitte.
rain
Administraator
Posts: 57
Joined: 08.08.2004 12:38

Re: Ettepanek

Post by rain »

Utoopiline see mõte kindlasti ei ole, aga eks selle tegemine nõuab natuke aega ja läbimõtlemist. Äkki kirjutaksid natuke rohkem lahti kuidas sa näeksid, et see asi reaalselt välja võiks näha ja kuidas toimida?

Ma küsin seda sellepärast, et näiteks piltide üleslaadimise koha pealt on vähemalt kaks võimalust:
- igaüks laeb oma margipildid ise üles ja haldab oma margikogu (mis iganes kvaliteediga need margipildid tal seal siis ei ole)
- katsuda tekitada mingi markide kataloogi moodi asi, kus kasutaja ei pea enam pilti üles laadima kui selle margi pilt on süsteemis olemas, aga ta saab selle märkida endal kogus olevaks.

Eks neil mõlemil on omad plussid ja miinused - teine variant muutuks mingi aja möödudes lihtsamaks kuna mingi kriitiline hulk margi pilte saab juba olemas olema ja siis ei ole vaja piltide üleslaadimisega vaeva näha. Esimene variant lisaks jälle natuke isikliku tooni juurde - pilt on ikkagi konkreetselt sellest margist mis sellel inimesel kogus olemas on :) . Kui seal tekib jälle see kvaliteedi küsimus - et see ei saa kindlasti ühtlane olema. Iseasi kas see peaks üldse eesmärk sellise süsteemi puhul olema.

Nii et ma arvan, et sel teemal võiks natuke arutada ja mõtteid koguda enne kui päriselt tegema hakata :)
Robert
Posts: 20
Joined: 04.11.2010 16:35

Re: Ettepanek

Post by Robert »

Mina mõtlesin et see oleks tõesti huvitav kui saaks ka teiste "virtuaal kogu" vaadata. Sealt oleks nii mõndagi kõrva taha panna. Siia pilte ülesse laadida oleks vast mõtetu sest kogud on paljudel võimsad. Sinna juurde arvestades ümbrikud ja postkaardid ka veel. Tulin sellisele mõttele et teeme igaüks kes soovib enda kogu näidata blogi. Olen proovinud sellises kohas nagu www.blogger.com Päris asjalik. Siis saab siia igaüks selle lingi panna ja ongi kõik. Ainult kuidas kajastada uuendusi blogis ? Usun et see on lahendatav küsimus. Ise juba alustasin ümbrike ja kaartide skanneerimisega enda jaoks et oleks mugavam ülevaade. Teen ka mingi blogi valmis kunagi. Eks saab siis näidata ja arvamusi kuulda asjast.
Vaikne Koguja
Posts: 25
Joined: 21.04.2009 22:53

Re: Ettepanek

Post by Vaikne Koguja »

Mul on tõsine plaan teha professionaalne margikataloogi/halduse/albumilehtede programm, kuigi ajapuudusel hakkan sellega tegelema kõige varem aasta-poolteise pärast. Kasutada saab minu poolt valmis tehtud Eesti markide elektroonilist kataloogi või saab ka ise teha ennast huvitavate maade kohta ja neid katalooge siis jagada (programmil kaks osa - üks on üldine kataloogiandmebaas ja teine on kasutajal oleva materjali andmebaas, need on omavahel seotud). Lisada enda markide pildid ja siis ka trükkida välja kujundatud albumilehti, näituselehti vms. Albumilehti saab printida või siis ka salvestada pildifaili/PDF'i virtuaalnäituse tegemiseks. Kujundamine toimub ekraanil enda sisse skännitud materjali kasutades (või valmis tehtud kataloogist pilte kasutades) ja saab lisada enda tekste jms. Kogu andmebaas sisaldaks kasutaja olemasolevat materjali mida siis ka kerge leida ja filtreerida. Näiteks saab mingi margi juurde ka linkida teised kogus olemasolevad seotud asjad (näiteks ümbrikud-kaardid, millel see mark peal jne). Ja ka portatiivne versioon nutitelefonile/tahvelarvutile -- kas poleks hea enda kogu kaasa võtta või terve vahetusfond telefonis? :wink: Keegi küsib, et kas sul Pärnu kraami on, ei mäleta aga toksid "pärnu" sisse ja näed kohe mis saadaval.

Ahto
Jaanus
Posts: 740
Joined: 12.10.2006 10:08
Location: Luua, Jõgevamaa
Contact:

Re: Ettepanek

Post by Jaanus »

Tehke sõbrad, aga on olemas nii kataloogid kui marginäitused ja nende eksponaadid. Näeks pisut nagu jalgratta leiutamise moodi välja. Üks asi küll - kui Postimuuseumil oleks oma kogust tehtud virtuaalkogu, kus mark eest ja tagant kvaliteetselt skännitud ja pildi kõrval ka spetsialisti kvaliteedihinnang sellele margile, oleks asjal jumet - nagu mingi etalon, millega võrrelda.
ToivoK
Posts: 120
Joined: 03.03.2006 17:36

Re: Ettepanek

Post by ToivoK »

See virtuaalkogu tegemine ongi vist ainus variant kuidas me lähikümnendil või üleüldse saaks neid haruldasi marke ja ümbrike sealt näha.
See oleks väga ökonoomne lahendus suurte näituseruumide ehitamise asemel. Paremik võiks ikka näha olla, kõike ei eeldaks.
Jaanus
Posts: 740
Joined: 12.10.2006 10:08
Location: Luua, Jõgevamaa
Contact:

Re: Ettepanek

Post by Jaanus »

kõigepealt markide põhikogu - kataloogid on olemas, positsioone pole palju, jõukohane ühele teadurile, keda siis keegi filatelist ehk ka nõustaks. Siis margitüüpide kogu - põhilised paberi või trükitüübid. Siis võibolla olulisemate erimite kogu. Siis ametlikud tervikkaardid ja ümbrikud. Kõigepealt sõjaeelne, siis hilisem. Siis FDC-d ja maksikaardid. Siis ametlikud eritemplid, siis...., siis....
Selline võiks olla mingi tähtsuse järjekord.
mvahtra
Posts: 14
Joined: 05.01.2012 13:36

Re: Ettepanek

Post by mvahtra »

Hei,

pole vist mõtet jah jalgratast leiutada,tasuta asi olemas www.colnect.com ja eestlased sealgi esindatud.Liikmeid seal üle maailma ,olen ise seal 10-kond vahetust teinud-eksootilisemad kohad-Reunion,Venetsueela,Autraalia..
Post Reply

Return to “Arvutid ja filateelia”