Aastaajad - kevad - 317-22.03.05

Uudised ja kommentaarid Eesti uute postmarkide kohta: kujundus, taustainfo postmargil kujutatu kohta, erimid ...
Vasta
elmo
Administraator
Postitusi: 4043
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Aastaajad - kevad - 317-22.03.05

Postitus Postitas elmo »

Pilt

Nominaal: 4 x 4.40
Välja antud: 22.03.2005
Trükk: ofset
Kujundala: Vive Tolli
Perforatsioon: 14:13¾
Ploki mõõtmed: 88x69 mm
Trükiarv: 95 000
Tkükikoda: AS Vaba Maa
Väljaande number: 317-22.03.05

Aastaajad – kevad
http://pood.post.ee/?id=1595&prod_id=603
The Four Seasons – Spring
http://pood.post.ee/?id=1946&prod_id=603

Talv tõmbab oma valget kasukat üha koomale ja koomale. Veel natuke ja varsti on see tal nii ümber mässitud, et talve ennast pole nähagi. Nii jääb ta siis varju seisma ning vaatab mõtlikult kaugusesse, puhkeb äkki südamest naerma ning tõstab pilgu taevasse, kus esimesed uljad maailmarändurid uhkete tiivalöökidega kodumaa poole lendavad. Ka päike muheleb endamisi ning jagab kiirtest punutud korvist soojust ja hellust paremale ja vasakule ning ega ta kitsi ole – kõik saavad oma osa. Jääpurikad katuseserval otsustavad ära sulada, et üheskoos lustliku ojana kaugustesse vuliseda. Rohi võtab uut hoogu ning hakkab mühinaga kasvama. Ikka kiiremini ja rohelisemalt kui kunagi varem. Lilled pistavad oma arglikud pead rohuliblede vahelt välja ja nähes enda ümber suurt sagimist, sirguvad nemadki uhkeks ja kauniks. Puud noogutavad heakskiitvalt. Nende pungad ei jõua ära oodata, millal ometi õide puhkeda. Kõikjalt kostub lakkamatut siutsumist ja säutsumist. Inimlaps jookseb mööda tärkavatest lilledest ja pungades puudest. Elurõõmsalt hüppab ta üle sillerdava oja ning maandub suure kaarega ojapervel. Ta kuulab lindude lauluvada ja mingi seletamatu soe tunne tungib talle põue. Mis ometi toimub? Kevad saabus, mis muud.

Winter is pulling its white robe tighter and tighter. Soon it is wrapped so close around its body that you cannot see winter at all any more. So its remains standing in the shadow, looking pensively into the distance, then bursts out laughing and raises its eyes towards the sky where the first brave long-distance travellers, gliding on their mighty wings, are returning to their nestling places. The sun, too, smiles all to itself and distributes warmth and tenderness to the right and the left from a basket woven of its rays, not being stingy with them but giving everyone its share. Icicles hanging from the eaves decide to melt so they can flow away to distant places in the form of a merry murmuring rivulet. Feeling new strength, the grass puts up its shoots and starts growing, faster and greener than ever before. Flowers timidly raise their heads above blades of grass and, seeing all this great bustle, rise higher to tower proudly above the green carpet. Trees nod their heads in approval, their buds itching to burst into blossom as well. Incessant chirping and peeping can be heard all around. A child runs past the sprouting flowers and budding trees. Full of life it jumps across an iridescent stream in a big arch and lands on the opposite bank. It listens to the untiring singing of the birds and an inexplicable warm feeling creeps into its bosom. What is happening? Spring is here, that accouts for it all.

Pilt Pilt

elmo
Administraator
Postitusi: 4043
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Aastaajad - kevad - 317-22.03.05

Postitus Postitas elmo »

Lugedes kevadpealinna templiuudiseid tekkis mul küsimus: huvitav miks kevadet tähistav postmargiplokk ilmub 2 päeva pärast kevade algust ning mitte mõni päev varem, et uute markidega kevadpealinnast tervitusi saata võinuks. Muidugi on kõrvaltempel Türil kasutusel ka margiploki ilmumispäeval 22.03, kuid kevadmarkide esimese päeva eritempel pole kasutusel mitte kevadpealinnas vaid ikka pealinnas, kus neist niigi enamik kasutusel :-(
Sellegipoolest tundub, et võrrreldes 22.03 Tallinnas tehtutega saavad sel päeval Türilt saadetavad esimese päeva saadetised huvitavamad olema ...

Teiseks küsiks lugejate arvamust, kas ikka oli põhjendatud kevadele pühendataud postmargiplokk? Ehk piisanuks üksikmargistki. See on juba kolmas aasta järjest, kus Eesti Post kevadele neli erinevat postmarki pühendab. Margid on ju kõik ilusad, kuid arvestades väljaannete arvu aastas -- tundub tähelepanu kevadele ülepigutatuna.

Vasta

Mine “Eesti uued postmargid alates 1991. aastast”